עדיין לא מנויים? יש סרטים בחינם!!!

שלום שלום!!!
ראשית, הבלוג שלנו עבר דירה, אז אפשר לעבור לבלוג החדש שלנו בדף הבית: www.meirkids.co.il
דבר שני - גם אם אתם לא מנויים, אתם יכולים להנות מהסרטים החינוכיים שלנו בערוץ מאיר לילדים! מבין כל הסרטים שלנו הפרשנו "תרומה גדולה" של סרטי ילדים לצפייה ישירה בחינם! כנסו: meirkids.co.il/sets/free

9.10.2010

מסתרי מוחו של אסי (התסריטאי)- פרק ב'

מוצ"ש פרשת נח תשע"א- (10/10/10)
שלום לכולם!
שבוע טוב.

השבת - לאחר שהיה קידוש חתן בראשית וחתן תורה,הרגשתי שבאמת סיימנו את כל תקופת החגים. למען האמת גם במחלקת התסריטאות שלנו עובדים כבר ממזמן על מה קורה 'אחרי החגים'.
באמתחתינו נמצאות תוכניות שיעלו לאט לאט (אחת כבר עלתה- בא לשכונה בחור חדש) שמדברות על 'שגרת ימינו'.
אני רוצה לספר לכם על תוכנית שצילמנו השבוע- ולספר לכם על מה עומד מאחורי התכנית-
אולי בצורה כזו תוכלו להתרשם כיצד ארוע קטן שקרה לי לפני יותר מ-20 שנה- הפך לתסריט בערוץ מאיר. ולתוכנית ילדים מוצלחת (לטעמי....)
אז ככה- לתכנית קוראים 'שוליית הקוסם'- השם של התכנית אגב לקוח מיצירה אחרת שנקראת שוליית הקוסם- זו יצירה מוזיקאלית שזכתה לעיבוד קולנועי ע"י......... (אתם מוזמנים לנחש ולכתוב את התשובות כתגובה על הרשומה!)
בכל מקרה- בתכנית הזו מגיע קוסם לצריף ופוגש את פולקע. פולקע כמו שאתם מבינים הופך להיות שוליה -דהיינו עוזר של הקוסם- אבל....... הוא לא יכול להתאפק והוא מספר את סודות הקסם לחברים שלו.......
מה קורה בסוף התסריט? את זה אני אשאיר לכם לראות לבד- אבל איך בכלל הגיע הרעיון לתוכנית?
ובכן- קודם כל אני חובב קסמים- עוד מאז שהייתי ילד. סודות קסמים הם דבר שמעניין את כולם ובמיוחד ילדים.
אבל כל עיניין שמירת הסוד- ולא לגלות אותו גם אם אנחנו מאוד רוצים.... למדתי על בשרי מ.....
אמא שלי!
מה הקשר? בבקשה-
אמא שלי עבדה כיועצת בבית ספר תיכון דתי בקרית אתא- בעיר בה גדלתי בילדותי. בתור יועצת היא היתה גם אחראית על קבלת רשימות התלמידים שסיימו את כיתה ו' (הבנים והבנות) מכל בתי הספר הדתיים בקרית אתא וחלוקתם לכיתות חדשות. כמובן נפרדות- בנים לבד ובנות לבד.
מלאכת החלוקה לקחה שבועות! למה? קודם כל - לא היו מחשבים אז- הכל נעשה בטבלאות ענקיות כתובות בעיפרון. חוץ מזה, אמא שלי והיועצת שעבדה איתה דאגו שלכל תלמיד יהיו שני חברים שהוא בחר- בכיתה. היא גם דאגה שלא תהיה כיתה חזקה יותר מאחרת מבחינה לימודית- אלא שבכל כיתה יהיה מספר שווה של תלמידים- חזקים ומספר שווה של תלמידים חלשים יותר. היא דאגה שיהיו מספר שווה של אשכנזים וספרדים בכיתה, שיהיה מספר שווה של אנשים מכל שכונה או איזור בעיר- בקיצור שהכל יהיה שווה , צודק וגם נעים- כדי לאפשר לכולם- לתלמידים ולמורים התחלה חדשה וקלה בבית הספר החדש. כמובן שכל המלאכה הזו נשמרה בסוד עד סיומה- כי אם אנשים היו שומעים באמצע על חלוקת הכיתות- הם היו מיד מביעים דעתם, מתלוננים, מבקשים להחליף..... וכך א"א היה לערוך חלוקה צודקת- כמו שהן רצו.
כך אמא שלי והיועצת השניה עשו שנה שנה.....
הגיע היום וגם אני סיימתי כיתה ו'-והייתי עתיד לעלות לחטיבה הדתית. בגלל שאמא שלי עסקה בחלקות הכיתות- והיא עשתה את זה בבית- אני נתבקשתי באופן מיוחד לא לספר לאף אחד באיזה כיתה הוא. הבטחתי.....
אבל..... בבטן הרגשתי שיש לי פה מידע שכל החברים שלי ירצו לדעת.... אלה מהם שלא ידעו שאמא שלי היא זו שחורצת את דינם- קבלו ממני דיווח על כך שכל המידע הסודי נמצא אצלי בבית..... פתאום קבלתי המון תשומת לב- חברים שלי התחילו לשאול אותי שאלות ואני לא יכולתי לשמור את הסוד בבטן- והתחלתי להגיד את מה ששמעתי או את מה שחשבתי ששמעתי - " אתה תהיה בכיתה הזו- את תהיי בכיתה האחרת....." לרגע מסויים הייתי ממש במרכז העיניינים.
לא עברו כמה שעות והתחילו להגיע טלפונים לאמא שלי- אמא שלי לא הבינה מהיכן אנשים קבלו את המידע- ועוד מידע שבחלקו נכון ובחלקו ממש לא..... היועצת השניה לא הדליפה וגם אמא שלי ידעה שפיה היה חתום כבכל שנה-
ואז.... היא באה לשאול אותי אם אני דברתי..... אופס!
לא שקרתי והודיתי במעשה. אמא שלי התאכזבה מאוד! לרגע היא חשבה שכל עבודתה ירדה לטמיון. היא לא תוכל להשתלט על השמועות.... הרגשתי איום. למה לא שמרתי על הפה? רק בשביל האהדה של חברי?
הכל התסדר בסופו של דבר. אמא נאלצה להסביר לכולם שאלו רק שמועות והצליחה לרכוש את אמונם של ההורים (שחלקם היא הכירה- כי הם היו הורי חברי)- והתחלנו את שנת הלימודים מרוצים....
את הסיפור הזה אני זוכר עד היום- ובמיוחד את ההרגשה הלא נעימה שהייתה לי כשאכזבתי את אמא שלי- כשלא שמרתי את הדברים - בשביל שטות.
את החוויה הזו תרגמתי לתסריט- אני אגב לא מופיע בתכנית- אבל זה מסיבות אחרות לגמרי .
אל דאגה- כמו בחיים גם בתסריט הזה הסוף- הוא רק סוף טוב!

אל תשכחו את החידה ששאלתי בתחילת הרשומה- מי עשה עיבוד קולנועי ליצירה המוזיקאלית 'שוליית הקוסם'?
אשמח מאוד לקרוא תגובות כתובות על הבלוג.

נשתמע!

שלכם, אסי!

4 תגובות:

מעין אמר/ה...

לאסי!!
כתבת שאנו מוזמנים לנחש מיהו זה שעיבד את הסרט והחלתטי לנחש שאתה זה שבעצם שעיבד את הסרט''שוליית הקוסם!''
הלא כן?!

אנונימי אמר/ה...

אסי
לפי מה שאני רואה אתה חבר הנהלת האתר אולי תוכל לדאוג ליותר סרטים לצפייה חופשית
אין לנו מנוי כי...
צופה מרוצה

לא משנה אמר/ה...

לאסי היקר!

למה אתה לא תתשתף בתסריט?

אנונימי אמר/ה...

יוואאוו אסי אתה מדהים מדהים אין עליך אתה נהדר...
אני מעריץ שלך כל החיים! אין עליך אתה הכי מדהים שיש בעולם! פשוט מדהים!:) בינתיים אין לי מושג מי עשה את הסרטט....

הוסף רשומת תגובה

אתם מוזמנים להוסיף תגובה !!!