עדיין לא מנויים? יש סרטים בחינם!!!

שלום שלום!!!
ראשית, הבלוג שלנו עבר דירה, אז אפשר לעבור לבלוג החדש שלנו בדף הבית: www.meirkids.co.il
דבר שני - גם אם אתם לא מנויים, אתם יכולים להנות מהסרטים החינוכיים שלנו בערוץ מאיר לילדים! מבין כל הסרטים שלנו הפרשנו "תרומה גדולה" של סרטי ילדים לצפייה ישירה בחינם! כנסו: meirkids.co.il/sets/free

12.10.2010

פרק ב'- איפה פולקע? / אלישבע ג. מטל מנשה

אסי ייצא החוצה מהצריף והביט ברחוב השקט "פולקע! פולקע!" הוא קרא בקול, אולי פולקע נמצא קרוב ויוכל לשמוע אותו ולחזור לצריף אבל פולקע, למרות שהיה במרחק שמיעה מהצריף לא שמע כי היה עסוק בחפירות באדמה. אסי נכנס לצריף והשקיף בחלון לפתע ראה בין העצים והצמחיה דמות מוכרת חופרת באדמה בעת חפירה ולידה ערימת אבנים, חול ואדמה. אסי יצא מיד מהצריף ורץ בכל כוחו לכיוון המקום שבו חפרה הדמות. כשהגיע לשם, התנשם והתנשף ובין נשימה לנשיפה הצליח אסי לומר: "פולקע... מה את עושה כאן?? למה אתה חופר? הכל בסדר?". פולקע הניח בצד את עת החפירה שלו והשיב: "שלום אסי! מה שלומך? אני חופר כאן כי אני מחפש שורשים" פולקע ענה בקצרה והמשיך לחפור "אבל פולקע, אין פה שום עצים בסביבה שאתה יכול לחפש שורשים..." צחק אסי, אבל פולקע בכלל לא צחק. "לא שורשים כאלה אני מחפש! אני מחפש שורשים מסוג שונה!" השיב פולקע, נחרץ בדעתו. אסי התמוה מיהר לבקש עזרה בשיעורי הבית: "פולקע אתה יודע איך קוראים לחלק התחתון של האתרוג?" פולקע לא מיהר להשיב: "כן! אני דווקא יודע אבל... שלא תחשוב שאני אגלה לך את התשובה כל כך מהר, תלמיד שובב!" צחק פולקע, ולא הפסיק בחפירותיו באדמה: "תלך לצריף, מאחורי הדלפק שלי יש הרבה ספרים נכון?" שאל פולקע ולא חיכה לתשובה "אז יש שם ספר שנקרא: "הלכות ארבעה מינים" תיקח אותו ותקרא בפרק על האתרוג. שם תמצא בדיוק איך קוראים לחלק התחתון של האתרוג!" פולקע סיים לענות ולהסביר ובשביל שאסי לא יפריע לו יותר בעבודה הוא שם 'אטמי אוזניים' בין נוצותיו והמשיך לעדור באדמה.

אסי כבר ישב בצריף עם הספר פתוח בפרק על האתרוג "יופי! אני יודע את התשובה" קרא אסי וכתב במחברת חגים: החלק התחתון של האתרוג נקרא עוקץ. אסי הניח את התיק על הספה והתיישב. 'עד שפולקע יחזור אוכל לפחות לעשות משהו מועיל' חשב לעצמו אסי. 'אולי... שיעורי בית? כן! בוא נחשוב במה יש לי שיעורי בית? בחגים. רגע מה הייתה השאלה? איך נקרא החלק התחתון של האתרוג? טוב בוא נחשוב מה התשובה?' אסי הרהר לרגע ואז נזכר 'בעצם אני באתי לפה בשביל לשאול את פולקע מה התשובה כי אני לא ידעתי אותה אז איך אני יכול לענות עליה?' אסי צחק לעצמו וקם מהספה "טוב" אסי החל להסתובב בצריף "עד שפולקע יחזור אני יכול לטייל בצריף" אסי נכנס לתוך הדלפק של פולקע ובחן בעיון רב את החפצים שהיו שם: ערימות של ספרים משונים, חבילות מלאות בזירעונים וגרעינים והמון המון המון ניסויים ושיקויים שונים ומשונים למיניהם.


למחרת אחרי הלימודים הלך אסי לבקר את פולקע ולקבל ממנו הסבר יותר מוצלח על המושג: שורשים משפחתיים. פולקע דווקא היה בצריף, הוא ישב מאחורי הדלפק שלו ועיין בכל מיני מכתבים ומסמכים שונים ומשונים. "שלום" קרא אסי ופולקע, שקפץ ממקומו מרוב בהלה השיב מיד "שלום! איני יכול לשוחח איך כרגע אני עסוק בבדיקת הנושא של השורשים המשפחתיים בכתב!" אסי חייך "בדיוק על זה אני רוצה לדבר איתך- מה זה שורשים משפחתיים?" פולקע נדהם "מה?? אתה לא יודע מה זה שורשים משפחתיים? שורשים משפחתיים הם האנשים שמופיעים בעץ המשפחה שלך לאורך כל הדורות ואלו המסמכים שהם כתבו ושורשים משפחתיים זה גם חפצים שעוברים מדור לדור במשפחות מסוימות" פולקע סיים את ההרצאה והמשיך לעיין במכתב מסוים. "אה" פלט אסי "הבנתי. אבל אתה מוכן להסביר לי למה חפרת אתמול באדמה? מה זה קשור לשורשים משפחתיים?" שאל אסי. "אה... חפרתי באדמה מכיוון שגילתי שבמשפחתינו התגלגל חפץ יקר ערך שעבר מדור לדור ואני רוצה למצוא אותו לכן התחלתי לחפש במקום הכי לא צפוי- מתחת לאדמה! מחר בעזרת ה' אני אתחיל לחקור את הצריף אולי זה פה באחת המגירות" פולקע חיך והצביע על כוננית מגירות שעמדה בצד "אה" פלט אסי "ואני אשמח אם תעזור לי לחפש את החפץ שעובר מדור לדור במשפחת התרנגולים שלי" חייך פולקע "גם אני אשמח לעזור" שמח אסי "אבל... מהו החפץ?" שתיקה. "אה פולקע איני יכול לחפש משהו שאיני יודע מהו!" שתיקה "פולקע!!!" קרא אסי אבל פולקע שתק.
"החפץ הוא......" פולקע נשמע כמו מישהו ששכח איך מדברים!

8 תגובות:

אלישבע ג. מטל מנשה אמר/ה...

כל מי שמגיב- נא לרשום שם מלא!!!

אנונימי אמר/ה...

למה?

אלישבע ג. מטל מנשה אמר/ה...

כדי שאדע מי קורא את מה שאני כותבת, וגם כדי שאוכל להחזיר תשובות...

טליה פקירו אמר/ה...

סיפור מאד מאד מאד יפה!!!!!

אלישבע ג. מטל מנשה אמר/ה...

תודה, ויש גם פרק ג' (בקרוב...)

אלינתן אמר/ה...

לאלישבע
סיפור נפלע!!!!!!!!!!!!

חדווה ניסים אמר/ה...

את מוכשרת מאוד ישר- כח תודה רבה!!!

רבקה אמר/ה...

את ממש אומנותית

הוסף רשומת תגובה

אתם מוזמנים להוסיף תגובה !!!