עדיין לא מנויים? יש סרטים בחינם!!!

שלום שלום!!!
ראשית, הבלוג שלנו עבר דירה, אז אפשר לעבור לבלוג החדש שלנו בדף הבית: www.meirkids.co.il
דבר שני - גם אם אתם לא מנויים, אתם יכולים להנות מהסרטים החינוכיים שלנו בערוץ מאיר לילדים! מבין כל הסרטים שלנו הפרשנו "תרומה גדולה" של סרטי ילדים לצפייה ישירה בחינם! כנסו: meirkids.co.il/sets/free

7.10.2010

סיפור בהמשכים / אלישבע ג. מטל מנשה


פרק א'- אסי:


אסי קם בבוקרו של יום שלישי בשבוע, נטל ידיו, אמר מודה אני,התלבש ויצא לכיוון בית הספר. כשהגיע אסי לכיתה הוא התיישב, הוציא את סידורו והתפלל יחד עם כל חבריו לכיתה.


לאחר התפילה חייך המורה ואמר שהוא רוצה להודיע הודעה, כל התלמידים השתתקו והמורה הסביר: "מחר ילדים, אתם לא תבואו לבית הספר!" כל הילדים נדהמו "מה?" שאל ילד אחד ממושקף ומנומש "למה?" שאל ילד נוסף, בעל פנים מוארכות ושיער ג'ינג'י "איזה כיף!" קראו מספר ילדים אחרים והמורה המשיך "אתם תעזרו להורים שלכם להתארגן לסוכות! אתם יודעים ילדים שמחר בערב מתחיל חג הסוכות?" "כן" ענו כל הילדים פה אחד "אז לכבוד חג סוכות נלמד היום הרבה דברים שקשורים בסוכה, בהלכות ארבעת המינים ובהלכות החג עצמו" המורה סיים להסביר וביקש להוציא מחברות וספרי חגים ולפתוח בעמ' 28, בו מסופר על חג סוכות.

"אסי, תקריא לנו בבקשה את שאלה מספר 5 ותענה עליה" ביקש המורה מאסי, אסי החל לקרוא "איך נקרא החלק העליון של האתרוג? ואיך נקרא החלק התחתון של האתרוג?". אסי הרהר לרגע ואז ניגש ללוח וכתב בכתב ידו העגול: "החלק העליון נקרא פיטם" ולאחר מכן התישב "אסי, קודם כל- כל הכבוד לך " המורה שיבח את אסי ואז הזכיר לו: "אסי, אני חושב ששכחת לענות על החלק השני של השאלה, לא?" אסי הסמיק ולחש "אני לא יודע" המורה חייך וכתב על הלוח: "שיעורי בית לכל הכיתה חוץ מאסי: שאלות 6,7,8,9 שיעורי בית לאסי בלבד: שאלה 5!" אסי חייך לעצמו 'פולקע בוודאי ידע את התשובה'.

בסופו של יום הלימודים צעד אסי יחד עם חברו הטוב אבי לכיוון ביתם "איזה כיף לך" מלמל אבי "יש לך רק שאלה אחת לענות עליה" אבי צעד בפנים מושפלות "אני צריך גם לעזור לאבא שלי לסיים את הסוכה ואני צריך לעזור לאחותי לתלות את הקישוטים ואח שלי ביקש שאני יכין איתו שרשרת ע-נ-ק-י-ת לסוכה ואמא שלי בטח תבקש שאני יכין איזה סלט לחג או שאני אסדר את החדר ובטוח יבקשו ממני עוד כל מיני עזרות בבית ואם כל זה אני עוד צריך לעשות שיעורים! אוף!" אבי נשם נשימה עמוקה ושתק. אסי ניסה לנחם אותו "אל תדאג זה ממש כיף לעזור וזה גם מצווה גדולה! תחשוב, אבי, אתה לא היחיד שצריך לעזור בבית, גם שימי סיפר לי שבגלל שסבתא שלו חולה אז אבא שלו לא יכל לבנות את הסוכה ורק היום הם יבנו אותה ויאיר סיפר לי שאחותו הקטנה הביאה שלשום מהגן שלה שרשרת צבעונית ע-נ-ק-י-
ת והוא צריך לתלות אותה לבד!! ואפילו אני צריך לעזור בבית: אני צריך לסדר את הסוכה: להכניס לשם את שולחן האוכל ביחד עם אחי הגדול, ואני צריך לקחת את האחים הקטנים שלי מהגן ואז לטייל איתם ולהעסיק אותם עד שאמא שלי גומרת לבשל לחג ו... אוף כמה עזרות אבל אבי אסור לשקוע בייאוש!!". אסי סידר את התיק על גבו ופנה ימינה "אסי אתה ממש עודדת אותי, אתה גם ממש צודק..".
אבי חייך לאסי ונכנס לביתו ואסי חייך לעצמו ופנה לצריף ' פולקע צריך לעזור לי לפתור את השאלה שקיבלתי: "איך נקרא החלק העליון של האתרוג!?"' אסי דפק על דלת הצריף ואז נכנס "ש-לום!" הוא קרא וניגש לדלפק של פולקע "פולקע יש לי שאלה שאני לא ידעתי בכיתה אז זה שיעורי בית ואני באתי אלייך ישר מבית ספר כדי לשאול אותך אם אולי, במקרה אתה יודע את התשובה?!" אסי נשם נשימה עמוקה ויישר את מבטו כלפי מטה "פולקע??" לפתע הבין אסי שפולקע לא נמצא שם.

11 תגובות:

אנונימי אמר/ה...

הבלוג והאתר מדהימים! עוד מעט ולא יהיה מקום לכלום!....

משפ' ניצן אמר/ה...

הוספתם דברים ממש מעניינים!!!!
אנחנו מאד נהנים!!!

אנונימי אמר/ה...

יש לך כישרון כתיבה גדול ואת אחות נהדרת...
מיכאל ג.

אנונימי אמר/ה...

נוווווו, אני במתח מתי תוסיפו חלק ב???

אנונימי אמר/ה...

אוווי הסיפור היה פשוט י-פ-ה
ממש אהבתי
ל מתי יהיה את ההשך?

אלישבע ג. מטל מנשה אמר/ה...

חלק ב' בדרך....... אני באמצע לכתוב אותו... (אני אלישבע...)

אלישבע ג. מטל מנשה אמר/ה...

אנונימים יקרים! אני מעוניינת לדעת מי אהב כל כך את סיפורי ואשמח אם תזדהו. תודה אלישבע ג.

אלישבע ג. מטל מנשה אמר/ה...

אנונימים בבקשה כתבו את שמכם ומאיפה אתם!!!

אנונימי אמר/ה...

כל הכבוד ממש יפה יישר כחח!:) מותח ומהממםםם...
אזה כישרוני אתה אסיייייייי! אין עליך כולי התפעלות.....! מדהים!

הדסה, בת ים אמר/ה...

איזה סיפור יפה!!! את ממש מוכשרת!!

אלישבע ג. מטל מנשה אמר/ה...

תודה...

הוסף רשומת תגובה

אתם מוזמנים להוסיף תגובה !!!