עדיין לא מנויים? יש סרטים בחינם!!!

שלום שלום!!!
ראשית, הבלוג שלנו עבר דירה, אז אפשר לעבור לבלוג החדש שלנו בדף הבית: www.meirkids.co.il
דבר שני - גם אם אתם לא מנויים, אתם יכולים להנות מהסרטים החינוכיים שלנו בערוץ מאיר לילדים! מבין כל הסרטים שלנו הפרשנו "תרומה גדולה" של סרטי ילדים לצפייה ישירה בחינם! כנסו: meirkids.co.il/sets/free

23.11.2010

משימת כתיבה לפרשת וישב / פנינה גפן

שלום ילדים. בפרשת וישב שאנחנו קוראים השבת יש מקבץ גדול של סיפורים שסובבים סביב דמותו של יוסף הצדיק. אנחנו פותחים את הפרשה עם החלומות שיוסף חולם, עוברים אל השלכת יוסף לבור ומכירתו למדיינים, ופוגשים אותו בבית פוטיפר ובבית האסורים.
יוסף עובר חוויות לא פשוטות. אביו יעקב אוהב אותו באופן מיוחד ולכן אחיו שונאים אותו ולא מסוגלים אפילו לברך אותו לשלום כמו שכתוב "ולא יכלו דברו לשלום". שנאתם קשורה גם לחלומותיו של יוסף, חלומות בהם אלומותיהם של האחים משתחוות לאלומתו של יוסף וחלום נוסף בו הירח והכוכבים משתחווים לו. האחים רואים בחלומות הללו גאווה ויוהרה ומחליטים להרוג את יוסף. רחמיו של ראובן מצילים אותו ממוות, ובמקום זה יוסף מוטל בודד לבור שלפי המדרש היו בו נחשים ועקרבים.
למרות כל הקשיים, יוסף לא נשבר ולא מתייאש. הוא לא נכנע לאשת פוטיפר שמבקשת להחטיא אותו כי בדמיונו הוא רואה את דמותו של אביו ויעקב ואת הקב"ה, ושניהם מחזקים אותו לקראת היום בו יעלה למלוכה ויפגוש שוב את משפחתו.
כשיוסף פותר את חלומותיהם של שר המשקים ושר האופים, אנחנו מקבלים כבר רמז שהחלומות שחלם בבית אביו לא היו סתם חלומות - אלו היו נבואות מאת ה'.

משימת הכתיבה שלנו קשורה בפרשה -
דמיינו את הנחשים והעקרבים שנחים בשלווה בבור כשלפתע נזרק לתוכם יוסף. הם לא רגילים לראות אנשים בתוך הבור שלהם, והם מקיימים דו שיח ביניהם. כיתבו לנו את השיחה שמתקיימת בין הנחשים והעקרבים - מה הם רואים? מה הם חושבים? מה קורה בבור אחרי שיוסף יוצא משם?

את המשימות שלכם אתם מוזמנים להעלות לכאן.

שבת שלום!

8 תגובות:

תהילה קלה אמר/ה...

נחשוני ונחשוש (הנחשים) מדברים ביניהם.
נחשוני: משעמם כאן תיכו!
נחשוש: אין מה לעשות, אנחנו כאן, כאן נישאר, וכאן נישתעמם.
נחשוני: עכשיו כשאני חושב על זה, איך היגענו לפה בכלל? אנחנו לא טפשים שניקפוץ למקום כזה.
נחשוש: הכל ביגלל סבתא נחישה, היא חשבה שהבור הזה הוא מקום טוב לבית ואז ילדה פו את אמא שלנו ואמא שלנו ילדה פו אותנווהנה אנחנו כאן כלואים ומישתעממים עם עצמנו
נחשוני: לפחות שיצטרף אלינו איזה מישהו אנחנו לא מכירים אף אחד חוץ ממשפחתינו שבבור והמישפחה של העקרבים
נחשוש:נחשוני אתה הוזה מי טיפש וירצה להכנס לפה
נחשוני: מי שחושב כמו סבתא נחישה ,שזה בית טוב...
נחשוש:נחשוני תפסיק לדבר אני רואה דמות ענקית נופלת עלינו!
נחשוני: סוף סוף יש את מי להכיש לא יהיה משעמם... אז יש כמה טיפשים בעולם
נחשוש:נחשוני תיזהר לך אם אתה מכיש ראת הדמות הזו זה ניראה מישהו קדוש צדיך ומיוחד
נחשוני: צודק לא שמתי לב... אבל לפחות יהיה לנו חבר חדש ועוד מיוחד וצדיק...נחשוש תנסה לדבר איתו.
נחשוש: אבל הוא ניראה בן אדם , הוא לא יבין.
נחשוני: חבל, טוב אז נשחק איתו בלי לדבר
נחשוש: לא ניראה לי שהוא מכיר את המישחקים שלנו
נחשוני:הוא ניראה עצוב הכי טוב שניתן לו לנוח ולהרגע וברור שלא נכיש אותו, דבר שלמישהו אחר היינו מייד עושים
נחשוש:תיראה נחשוני לוקחים אותו מכאן איזה כיף לו כניראה שהוא לא הגיע לכאן מרצונו....
נחשוני:אוף שוב יהיה משעמם
נחשוש: מה אתה מדבר, אני מסכים להשתעמם העיקר שהצדיק הזה לא יהיה עצוב!
נחשוני: צודק, גם אני מסכים להישתעמם בישבילו.
אבל יכול ליהיות שניפגוש עוד חברים נחמדים...

שיר אמר/ה...

מלך הנחשים יושב בכסאו, מתכונן למלחמה נגד מלך העקרבים. מלך הנחשים לא אהב להילחם, זה הצעד האחרון שבו השתמש תמיד, אבל אין לו ברירה עכשיו, הרעב כבד עד מאוד. מלך הנחשים כבר קרא לשר הצבא והם כבר התחילו לתכנן את המלחמה. הם בטוח ינצחו את העקרבים, הם הרי יותר חזקים מהם.
לפתע מה הם רואים נופל לבור? בן אדם. אז למה לא להילחם נגדו? יהיה להם מזון לשנה! בן רגע הנחשים היו מוכנים להתקפה.ברגע ששר הצבא יתן סימן- הם מתקיפים.
יוסף הצדיק רואה שהנחשים רוצים להתקיף אותו, ומבין מיד שהוא נמצא בסכנת חיים.הוא מתפלל ומבקש מה' שיציל אותו.
הנחשים מתפלאים: מה האיש ממלמל?
"אנא ה' הושיע נא" צועק יוסף.ולפתע- נס. יד נכנסת ושולפת אותו, היד של ראובן.
הנחשים הצטערו על שאיבדו טרף קל שכזה רק בגלל איזה טריק שהוא עשה, אבל חכם הנחשים אמר: "חברים יקרים, האיש התפלל לאלוקי העברים וניצל. הבה נתפלל גם אנו לאלוקי העברים ונינצל."
לאחר כמה דקות של תפילות ותחנונים, כמעט שהתייאשו ורצו להילחם. "ניתן לעסק הזה עוד דקה," חשב כל נחש לעצמו, "אם זה לא יצליח נילחם."
ולפתע, מה ירד? אולי אתם תדעו את התשובה?
הוא לבן,המראה שלו כמו אבן טובה,הוא כמו זרע גד. וטעמו: כצפיחית בדבש.מן.ואל תשכחו: זה עוד בכלל לפני שירד המן לבנ"י במדבר.והוא עדיין לא נקרא "מן", כי בנ"י כינו אותו כך. הנחשים קראו לוף "נס משמים".

תפארת אמר/ה...

לתהילה קלה המהממת!! נהינתי מאד ליקרוא את מה שכתבת זה מאד יפה! ביברכה:תפארת

תיפארת אמר/ה...

לשיר! את ממש יצירתית אהבתי1! תגלי לי בבקשה אני במתח!! לא היצלחתי לפענח את התשובה!! ביברכה: תפארת נ.ב. בת כמה את? איפה את גרה? אשמח לישמוע!!

רחל צרי אמר/ה...

עקרבון ונחשי היו באמצע שיחת רעים כשפתאום הבור נהיה חשוך ו... הבה ונשמע את שיחת מכאן והלאה
נחשי :מה החושך הזה? עכשיו יום לא?
עקרבון: לא יודע ... אבל הצילו מה נוחת עלינו?
נחשי: איזה יצור זה ? יצור מוזר
עקרבון: היצור מזכיר לי את התיאור של סבא רבא שלי עעקירב שראה יצור כמו זה פעם.. היצור ההוא (שסבא רבא שלי ראה)הרג את אח שלו
נחשי :מה היצור הזה שנפל אלינו לבור מסוכן? הצילו!!!
עקרבון: הי מזה?! שוב חושך
נחשי: ההסתתככל הייצור מתרומם
עקרבון: טוב שהלך ככה לא נהרג, שיואוו נגעתי
ומפה ממשיכה שיחת הרעים אבל אנחנו נעזוב אותם לנפשם

טליה .ו. אמר/ה...

תהילה, יפה מאד!
משהו לא נורמלי!!!
(רואים שירשת את הכתיבה מסבתא שלך)

שיר אמר/ה...

לתפארת, הכוונה היא למן-
הוא לבן,המראה שלו כמו אבן טובה(עפ"י הפרשנים בספר במדבר פרק י"א),הוא כמו זרע גד (מוזכר בפסוקים בספר במדבר פרק י"א). וטעמו: כצפיחית בדבש.מן.ואל תשכחו: זה עוד בכלל לפני שירד המן לבנ"י במדבר (רמז: הוא ירד לבנ"י במדבר).והוא עדיין לא נקרא "מן"(השם שלו אח"כ הוא מן....), כי בנ"י כינו אותו כך. הנחשים קראו לו: "נס משמים".

לימור אמר/ה...

"איזה אוכל קבלנו לאחרונה" אמר אחד הנחשים בבור לחברו. "כן, כל כך הרבה עכברים בתקופה האחרונה, ממש נהדר" השיב בלחשוש הנחש השני. "לחש ,טוני היכן אתם" נשמע קולו הר והזועף של חשבש המפקד. "אנחנו כאן, המפקד!!!" השיבו לחש וטני בחיל ורעדה. חשבש המפקד התקרב אליהם בזחילה ולחשש "אתם עובדים היטב?!?? אני רואה שכן. אם כך, בוואדי לא יהיה אכפת לכם אם אצתרף אליכם" טוני ולחש רעדו מפחד. ידוע היה להם שכל מי שנמצא בסביבתו של המפקד חשבש אוי לא אם: ידבר, יעצור,יאכל וכן הלאה. לעשות דבר כזה ,אם הוא עובר למפקדה הגדולה-דינו מוות!! הנחשים חששו כל כך והתפללו שיבוא משהו שיסלק את המפקד מכאן. לפתע ריח מוזר חלף באוויר הם הריחו שוב ולבסוף זיהו-בני אדם מתקרבים לבור!! לפתע הריחו את הריח קרוב יותר וקרוב יותר שהם הבינו מה קורה הם הודיעו לכולם במהומה שנוצרה, נעלם המפקד ולחש וטוני נשמו לרווחה. בסוטף אותו היום נערכה אספה גדולה . אחד הנחשים החשובים ביותר, עלה לבימה. הוא הסביר לקהל:"היום נחת לעברנו יצור בלתי מזוהה! פולש!!" המהומה גברה באולם והוא המשיך:"במחשבה ראשונה רצינו לסלק אותו בהכשותינו. לבסוף התברר ממקורות מוסמכים שהוא אדם. אדם קדוש" דממה של יראה שררה באולם. אף אחד לא נגע בו. הניחו אותו לנפשו.

הוסף רשומת תגובה

אתם מוזמנים להוסיף תגובה !!!