עדיין לא מנויים? יש סרטים בחינם!!!

שלום שלום!!!
ראשית, הבלוג שלנו עבר דירה, אז אפשר לעבור לבלוג החדש שלנו בדף הבית: www.meirkids.co.il
דבר שני - גם אם אתם לא מנויים, אתם יכולים להנות מהסרטים החינוכיים שלנו בערוץ מאיר לילדים! מבין כל הסרטים שלנו הפרשנו "תרומה גדולה" של סרטי ילדים לצפייה ישירה בחינם! כנסו: meirkids.co.il/sets/free

2.1.2011

מבחן "החברות הטובה"

כולנו רוצים חברים. אבל לא סתם חברים, כולנו רוצים חברים טובים. איך נדע מיהו באמת חבר טוב? איך נדע שהחבר שלנו הוא באמת רוצה את טובתינו? האם יש מבחן כזה "מבחן חברות", שדרכו נוכל לבחון את החברים שלנו? יש סיפור מפורסם על שני חברים שהלכו ביער, ולפתע הגיע דוב מפחיד. חבר אחד ברח וטפס על עץ והחבר השני נשכב על הארץ ועשה את עצמו מת. כשהתקרב הדוב, הוא התכופף אל החבר המוטל על הארץ והריחו, החבר קפא ועצר את נשימתו, והדוב המשיך בדרכו. לאחר שהדוב התרחק, ירד החבר מהעץ ושאל את חברו: "מה לחש לך הדוב?" ענה החבר: "הדוב לחש לי שחבר אמיתי נבחן בעת צרה".
פולקע ומולי מגלים על עצמם כמה עובדות משותפות: שניהם נולדו באותו תאריך, שניהם אוהבים את אותם הצבעים ועוד. אבל האם זה מספיק כדי לקבוע שהם באמת באמת "חברים טובים". האם תכונות משותפות הם התנאי לפיו אנחנו צריכים לבחור חברים? והאם התנאי הזה מספיק או שצריכים להיות עוד כמה תנאים לפני שאנו מעניקים את הסמל "החבר הכי טוב שלי" לאחד מחברינו?
בהתחלה מולי מתלהב ומשתף פעולה עם פולקע. פולקע מצידו, בטוח שאם מולי הוא החבר הכי טוב שלו, הוא חייב לעשות כל מה שהוא-פולקע רוצה לעשות. לאט לאט פולקע משתלט על החיים של מולי, עד שמולי מרגיש שה"חברות" הזו היא קצת חונקת מידיי, והחיבוק של פולקע הוא חזק מידיי בשבילו. האם יש לכם "חברים טובים"? ולפי מה אתם קובעים את דרגת החברות עם חבריכם? אולי חכמים ז"ל כשקבעו את התפלה בבוקר: "הרחיקנו מאדם רע ומחבר רע" התכוונו שנתפלל על חבר טוב וגם על "החבר הכי טוב"?
שנזכה לחברות טובה!

8 תגובות:

משפ' ניצן אמר/ה...

הסיפור יפה ומחכים!!!

פלונית אלמונית אמר/ה...

סיפור יפה, ומלמד הרבה מסר לחיים, גם אני נתקעתי הרבה פעמים בחברויות.

חדוי אמר/ה...

למה אתם מגלים את התוכניות החדושות שלכם???
אני רוצה לדעת לבד מה היה הסרט

אנונימי אמר/ה...

לחדוי אם את\ה לא רוצה לדעת מה הסרטים החדשים אז אל תקרא\י את הכתבות של התסריטאים...(אף אחד לא מחייב אותך)

מישי מגניבה אמר/ה...

קוראים לזה "חברות לחץ"

Racheli אמר/ה...

חברות לוחצת לא חברות לחץ...XD

אנונימי אמר/ה...

חברות זה משהו מאוד מאוד מיוחד בעיני!!!!!!!!

אנונימי אמר/ה...

מולי ופולקע,הצגתם מצוצין!

הוסף רשומת תגובה

אתם מוזמנים להוסיף תגובה !!!