עדיין לא מנויים? יש סרטים בחינם!!!

שלום שלום!!!
ראשית, הבלוג שלנו עבר דירה, אז אפשר לעבור לבלוג החדש שלנו בדף הבית: www.meirkids.co.il
דבר שני - גם אם אתם לא מנויים, אתם יכולים להנות מהסרטים החינוכיים שלנו בערוץ מאיר לילדים! מבין כל הסרטים שלנו הפרשנו "תרומה גדולה" של סרטי ילדים לצפייה ישירה בחינם! כנסו: meirkids.co.il/sets/free

10.1.2011

על הניסים

שלום ילדים השבוע נקרא את פרשת בשלח ונפגוש את עם ישראל זוכה לשני ניסים גדולים - חציית ים סוף וקבלת מַן מִן השמים. שני הניסים המיוחדים הללו קרו רק פעם אחת בהסטוריה, ועל בקיעת ים סוף כתוב "ראתה שפחה על הים מה שלא ראה יחזקאל בן בוזי", כלומר - אפילו האדם הפשוט ביותר חזה בניסים שצדיקים גדולים לא ראו.
לפעמים אנחנו מאחלים לעצמינו בלב שיקרו גם לנו ניסים גדולים, כמו אלו שקרו לעם ישראל. נכון שלקום כל בוקר זה נס, ולהיות בריא זה נס, וזה שיש לנו משפחה זה נס וזה שאנחנו חיים בארץ ישראל זה נס.. בכל יום קורים לנו ניסים, אבל ביננו, מי לא רוצה נס ענק? לפני שאתם מבקשים מהשם נס ענק, חכו טיפ-טיפה.
אם ניזכר במצבם של בני ישראל כשיצאו ממצרים נגלה שהם היו במצב רוחני ירוד מאד, במ"ט שערי טומאה. הם היו כל כך עייפים וחלשים ולא היה להם כח לחשוב על אמונה, לכן השם עשה להם נס כדי להזכיר להם את קיומו בעולם. גם בתקופות אחרות בהסטוריה השם עשה ניסים לעם ישראל דווקא כשהם היו במצב שפל. איך זה יכול להיות, אתם שואלים? התשובה היא פשוטה - השם יכול לעשות כמה ניסים שהוא רוצה, זאת בכלל לא בעיה עבורו. אבל השם רוצה שאנחנו נעשה עם עצמינו ניסים - שנתגבר על היצר הרע, שנשמור על לשון נקיה שנעשה דברים טובים גם אם קשה לנו. כשהשם רואה שאנחנו מחוללים ניסים בחיים שלנו, שאנחנו מתגברים, משתדלים ומשנים את הטבע שלנו, אז השם גם משנה את הטבע בשבילנו - כמו שהוא עשה לעם ישראל. אז בפעם הבאה שאתם חולמים על נס ענק ומבקשים שהשם ייעשה משהו עבורכם - תראו לו שאתם קודם עושים משהו עבור עצמכם, עבור הנשמה המתוקה שלכם.
שבת שלום!
פנינה

4 תגובות:

הדסה, בת ים אמר/ה...

ואוו! איזה מגניבה היצירה על השולחן!!!(התמונה)

אנונימי אמר/ה...

נכון מה שאמרה הדסה זה מאוד יפה

אלישבע אמר/ה...

זה ממש מגניב!

אני... אמר/ה...

היצירה הזו די מוזרה לא?

הוסף רשומת תגובה

אתם מוזמנים להוסיף תגובה !!!