עדיין לא מנויים? יש סרטים בחינם!!!

שלום שלום!!!
ראשית, הבלוג שלנו עבר דירה, אז אפשר לעבור לבלוג החדש שלנו בדף הבית: www.meirkids.co.il
דבר שני - גם אם אתם לא מנויים, אתם יכולים להנות מהסרטים החינוכיים שלנו בערוץ מאיר לילדים! מבין כל הסרטים שלנו הפרשנו "תרומה גדולה" של סרטי ילדים לצפייה ישירה בחינם! כנסו: meirkids.co.il/sets/free

6.3.2011

משימת כתיבה לכבוד פורים

שלום ילדים חג פורים הולך ומתקרב ויחד איתו הכנות ותיכנונים רבים. למה נתחפש השנה? איזה משלוח מנות נכין? איך 'נהרוג' את המן בקריאת מגילה? איזה קינוח נבקש מאמא להכין לסעודת פורים?
בפורים יש לנו ארבעה חיובים, או: 'ארבעה מ"מים' - משלוח מנות, מקרא מגילה, מתנות לאביונים, משתה ושמחה. כל אלה הם תזכורת לנס הגדול שה' עשה ליהודים בשושן הבירה. דמיינו לעצמכם שהיום, ממש היום, היה איש שקוראים לו המן, והוא היה מתכנן להשמיד את מדינת ישראל. נניח שהוא כבר היה מכין טילים, וכולם כבר היו נכנסים למקלטים, וכמעט כמעט שכבר היתה מלחמה, ו--פוף!! פתאום, בבת אחת, היינו שומעים ברדיו שאדון המן קיבל עונש חמור מאד וגם התוכנית שלו לשלוח טילים התבטלה. נס גדול, לא? מאז תקופת המן הרשע ועד היום יש כל מיני 'המנים' רשעים שמתכננים להשמיד את היהודים, אבל בכל דור ודור - כמו שאנחנו עוד מעט נזכיר לעצמינו בפסח - הקב"ה מציל אותנו מידיהם.
בואו נלך המון שנים אחורה, ליום שבו העיר שושן צהלה ושמחה. דמיינו לעצמכם ילד/ה שמטייל/ת בשושן הצוהלת וכיתבו מונולוג המתאר את מה שהוא/היא רואה מסביב. מהו מונולוג? מונולוג הוא דיבור של מישהו אחד (לעומת דיאלוג - שיחה של שני אנשים). המונולוג יתחיל במשפט הזה - היום טיילתי בשושן ושמתי לב שקרו ברחוב המון דברים.
מה הדמות שלכם ראתה סביבה? מה היא שמעה? מה היא הרגישה? אתם מוזמנים לדמיין ולתאר לנו.
אנחנו מחכים למונולוגים היפים והמיוחדים שלכם!
שלכם,
פנינה

4 תגובות:

משפ' ניצן אמר/ה...

חודש טוב, ופורים שמח ל-כו-לם :) :) :):)!!!!!!!!!

הדסה, בת ים אמר/ה...

תודה רבה על ההצצה לסדרת פורים!!!!!!
אני אוהבת לנחש מה יהיה. כאן אני חושבת שפולקע מחפש תחפושת, ונמאס לו להיות תרנגול.

אנונימי אמר/ה...

יפה מאוד
מצא חן בעיניי מ אוד
הכתבה יצאה טוב
בתודה

אנונימי אמר/ה...

שלום, קוראים לי שמעון.
לפני שעתיים טיילתי בשושן ושמתי לב שקרה משהו, מרדכי לא השתחווה להמן! איך הוא העז? בטח המן יעשה לו משהו רע, אני מאוד חושש...

הוסף רשומת תגובה

אתם מוזמנים להוסיף תגובה !!!