עדיין לא מנויים? יש סרטים בחינם!!!

שלום שלום!!!
ראשית, הבלוג שלנו עבר דירה, אז אפשר לעבור לבלוג החדש שלנו בדף הבית: www.meirkids.co.il
דבר שני - גם אם אתם לא מנויים, אתם יכולים להנות מהסרטים החינוכיים שלנו בערוץ מאיר לילדים! מבין כל הסרטים שלנו הפרשנו "תרומה גדולה" של סרטי ילדים לצפייה ישירה בחינם! כנסו: meirkids.co.il/sets/free

11.5.2011

המלצת ספרים: חכמינו לימינו

'חכמינו לימינו'
ספר שני בסדרה: חמורים וחרובים – סיפורי טבע
אורי אורבך
אייר: שי צ'רקה

חוני המעגל וחנינא בן דוסא, סיפורי ארץ ישראל ואגדות על בעלי חיים ויפי הבריאה נפגשים בספר זה, השני בסדרת "חכמינו לימינו" המוקדש כולו לנושא הטבע. אגדות חז"ל אלו עובדו בהומור ובשנינות המאפיינים את כתיבתו של אורי אורבך, ואליהן מתלווים איוריו המוכרים של שי צ'רקה.
"חכמינו לימינו" הוא מעין גירסה חדשה לסדרה המוכרת "כה עשו חכמינו", אך בשפה ועולם דימויים שמתאימים לילדים בני זמננו.
הספר הראשון בסדרה עסק בנושא הבית והמשפחה. ספר זה עוסק באדם וביחסו לטבע ולבעלי החיים. יש בו סיפורי הורדת גשמים, חמורים חכמים ועזים נבונות, עגלים אומללים, עצים מניבים ומיטיבים ועוד.
נושאי הסיפורים מעלים סוגיות חשובות כגון: מקומם של החיות ושל איתני הטבע בחיינו, אהבת בעלי החיים, רחמים עליהם ויחס הוגן כלפיהם, שמירה על הטבע, פעולה למען הכלל, ערכי חברות, נאמנות ואחריות ועוד.
"בכתיבתו המשעשעת אך רצינית, מגיש אורבך את סיפורי חז"ל לילדי בית הספר היסודי באופן מודרני, תוך ביאור מושגים ושימוש בניבים מן המקורות ושימת דגש על נושאים שרלוונטיים לילדים שנולדו לעולם האינטרנט. הדמויות בספר הן בעלות חולשות אנושיות כמו כולנו. לחלקן יש את החוצפה הישראלית הטיפוסית, ואחרות דמויות הססניות ופחדניות. אורבך מצליח לדבר בשפה עכשווית ובשפת הילדים בצורה קלילה ולא מאולצת, והוא מביא את העולם העתיק של חז"ל אל תוך עולם הילדים שלנו." (רני יבין)

2 comments:

נופר אמר/ה...

נשמע מעניין ונחמד... כדאי לקרוא.. קצת גיוון בספרים,נתחיל לקרוא סיפורי צדיקים! יפה... כל הכבוד לערוץ מאיר!

אנונימי אמר/ה...

בספר הראשון של חכמינו לימינו יש הצלחה מרובה.סיפור אהבתם של עקיבא ורחל דמא בן נתינא מופיע אם סיפור כבוד אבא ר' אליעזר בן הורקנוס החרשן וכמובן מפתיעים את אבא. במה? מטפחת השבת של סבתא ועוד סיפורים מרתקים ומעניינים.קטע קטן:
"אוהו זו שאלה טובה. גם אני היתי שמח לדעת. הוא יכול לקום בכל רגע, אבל זה יכול לקחת לו גם חצי יום או יום שלם...קצת חבל לי להפסיד תעיסקה, אבל אבא זה אבא, כבוד זה כבודושינה זה שינה"
אלי לשבח את אורי אורבך הסופר של ספר זה ואת שי צ'רקה על האיורים הרעננים שעל העמודים ובכן תודה על הכול.
ממני
אנונימי

הוסף רשומת תגובה

אתם מוזמנים להוסיף תגובה !!!