עדיין לא מנויים? יש סרטים בחינם!!!

שלום שלום!!!
ראשית, הבלוג שלנו עבר דירה, אז אפשר לעבור לבלוג החדש שלנו בדף הבית: www.meirkids.co.il
דבר שני - גם אם אתם לא מנויים, אתם יכולים להנות מהסרטים החינוכיים שלנו בערוץ מאיר לילדים! מבין כל הסרטים שלנו הפרשנו "תרומה גדולה" של סרטי ילדים לצפייה ישירה בחינם! כנסו: meirkids.co.il/sets/free

5.9.2011

אורות בשביל הארץ / עדי דוד

שלום ילדים!
לכבוד יום השנה לפטירתו של הרב אברהם יצחק הכהן קוק זצ"ל, שחל בג' אלול הוציאו ב"בית המלמדים" ספר קומיקס מיוחד שמספר על גדולתו של האיש המופלא הזה. את הספר כתבה ואיירה עדי דוד. עדי כתבה לנו על תהליך היצירה של הספר.


"הספר "אורות בשביל הארץ" נוצר בעקבות פנייתו של הרב יוחנן פריד, ראש "בית הרב" וחבר טוב של אבי, הרב אורי דסברג ז"ל.

בתקופה בה פנה אלי הרב יוחנן פריד הייתי עסוקה ביצירת הספר השני בסדרה, "עקבות בסמטאות צפת", ולכן דחיתי את הפנייה. כשיצא הספר לאור התפניתי לחשוב על ההצעה ולדון בה עם אנשי "בית המלמדים.


אך מסתבר שלא קל ליצור סיפור על הרב קוק.מטרת ספרי הקומיקס שלי היא לחבר את הילדים לדמויות מופת על ידי סיפורים ממעשי חסד קטנים שעשו, אך הרב קוק נודע דווקא בשל מעשיו הגדולים, הפעולות הלאומיות שנקט והנהגת העם.


על כן נעזרתי באבי ז"ל, שבמקום להנחות אותי באופן ישיר- ערם ספרים רבים על שולחני ונתן לי לקרוא וללמוד בעצמי. אבא תמיד דאג שנלמד בעצמנו, אם בשל צניעותו והרצון שלא להתגאות בידע העצום שהיה לו, ואם כדי לחנך אותנו ללמידה עצמאית וחשיבה בריאה.

על הספר עבדתי גם בזמנים ומקומות בלתי שגרתיים, על מנת להספיק להביאו לדפוס כך שיצא לפני יום השנה לרב קוק שחל בג' אלול. כשאבי נפטר, ניצלתי אפילו את השעות המאוחרות, בהן חדלו המנחמים מלבוא, כדי להתקדם בעבודה.


זו הרי המורשת של אבא... נאמנות ומסירות למשימה עד שתבוצע על הצד הטוב ביותר. כך הוא היה תמיד. עובד עד השעות הקטנות, גם בערבי חג, גם בחופשות, והכל כדי להפיץ תורה בעם ישראל."


תגובה 1:

אנונימי אמר/ה...

ספר מהמם!

הוסף רשומת תגובה

אתם מוזמנים להוסיף תגובה !!!