עדיין לא מנויים? יש סרטים בחינם!!!

שלום שלום!!!
ראשית, הבלוג שלנו עבר דירה, אז אפשר לעבור לבלוג החדש שלנו בדף הבית: www.meirkids.co.il
דבר שני - גם אם אתם לא מנויים, אתם יכולים להנות מהסרטים החינוכיים שלנו בערוץ מאיר לילדים! מבין כל הסרטים שלנו הפרשנו "תרומה גדולה" של סרטי ילדים לצפייה ישירה בחינם! כנסו: meirkids.co.il/sets/free

11.1.2012

הסיפורים של עוז


לק"י                                      מאת רב היישוב 'מרחב עם' עוז קאפח

 סיפור ראשון: 
 האם החלה להתרחק במהירות, בלי להביט לאחור, בטרם יבחין מישהו בחפץ שהטמינה על שפת היאור. הבת הקטנה הסתובבה וקראה לאימה – "אמא, אני נשארת כאן! אל תדאגי, אני אתחבא. חייבים לראות מה יקרה איתו." אמא יוכבד, ידעה כבר שאין טעם להתווכח עם העקשנות של מרים, והמשיכה בדרכה.
מרים הקטנה נשארה לבד, אך זה לא הפריע לה. היא הביטה סביב וחיפשה מקום ממנו תוכל להשגיח על התיבה הקטנה בלי שיבחינו בה, ותראה מה יקרה איתו – עם אחיה התינוק, שהונח בתיבה. בטוחה היתה שד' שומר עליו, אך לא ידעה כיצד יקרה הדבר, ומה צפוי לאחיה מכאן והלאה. לבסוף התייצבה מרחוק, וצפתה לכיוון קני הסוף שעל שפת היאור.
והנה קבוצת נערות מתקרבת, אבוי, נערות מצריות, והן לבושות בהידור רב, כנסיכות – באמת, זו הנסיכה בתיה, בתו של המלך פרעה בעצמו! מה היא תעשה? מרים צפתה במתח, כאשר בתיה קרבה לתיבה ופתחה אותה, והבחינה שהיא מתווכחת עם נערותיה. מה עכשיו? התזרוק אותו למים?
אך הנה בתיה לוקחת את התינוק בזרועותיה ומערסלת אותו להרגיעו. ואחיה בוכה, כנראה רעב... רעיון עלה בראשה - אולי תציע לנסיכה לשמור בשבילה על התינוק, ואימה תגדל אותו?
אבל אין זה פשוט לגשת לנסיכה מצרית חשובה באמצע הרחוב ולהציע לה לשמור בשבילה על תינוק יהודי. הנסיכה עלולה לכעוס שראו אותה, או בכלל על החוצפה לפנות אליה, ולהעניש אותה. אך מצד שני, אולי זו ההזדמנות שלה להציל את אחיה, ושיגדל, אפילו קצת, בין יהודים. מה תעשה?
מה עשתה מרים?

סיפור שני: 
סוף סוף הגיע משה לארץ נושבת. מאז ברח ממצרים, היה הולך ונודד ומתרחק ממקום לידתו, וממלך מצרים הרוצה להענישו על שהתערב במריבה בין מצרי ליהודי. אבל, מה לעשות, כזה היה משה, אם היה רואה עוול, לא יכל להשאר אדיש. גם אם יצטרך לברוח אחר כך. כך הגיע משה לארץ מדין, אולי כאן יוכל להיות בשלווה. כעת ישב ליד באר מים והתבונן. והנה קבוצת נערות, הבאות לשאוב מים להשקות את צאנן. אך רק התקרבו הנערות אל הבאר, הופיעה משום מקום קבוצת נערים, שהחלו לצעוק על הנערות, לאיים עליהן ולדחוף אותן, עד שנאלצו להתרחק מן הבאר, מבלי להשקות את הצאן. הנערות נראו אומללות מאד.
משה, שלא הכיר איש בארץ זו, לא ידע מדוע הנערים נוהגים כך, אך חש היטב את צרת הנערות, והבין שאינם נוהגים כשורה. איך הם מתנהגים?! חייבים לעזור לבנות הללו! אך הוא חדש כאן, ואינו מכיר את המנהגים והתרבות, ובכלל, אם יצאו נגדו – מי יעזור לו? מה יעשה?
מה עשה משה?

סיפור שלישי:
אהרן צעד לכיוון המדבר. שם, כך נאמר לו בנבואה, יפגוש את מי שלא פגש כבר עשרות שנים – את אחיו הצעיר משה, שברח ממצרים מזמן. למשה יש משהו חשוב לומר לו.
משה היה גם הוא בדרך, במדבר המוליך לכיוון מצרים. שם יפגוש את אחיו הגדול אהרן. כבר שנים שלא התראו, והוא מצפה לשמוע על כל מה שקרה להם במצרים. אביו, עמרם, היה ממנהיגי הדור כשברח משה, ומן הסתם אהרן ממשיך אותו. אך עכשיו על משה לבשר לו, שיש לו, למשה, שליחות מיוחדת, וגם אהרן ישתתף בה. אלא שלמרות שמשה צעיר מאהרן, ולמרות שאהרן נמצא במצרים עם כל ישראל כל הזמן, הרי שבשליחות הזו – להוציא את ישראל ממצרים – משה אמור להיות המנהיג, ואהרן יעזור לו. מה יחשוב כשיפגשו? האם יקנא באחיו הצעיר שתפקידו כה חשוב? או ישמח בגדולתו ובישועת ישראל, ויסכים בשמחה להיות ה'עוזר' של אחיו הצעיר? מה יהיה?
כיצד הרגיש אהרן לשמע הבשורה?

שאלה:
   
מה הקשר בין 3 הסיפורים?

JJJJJJJJ

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

אתם מוזמנים להוסיף תגובה !!!