עדיין לא מנויים? יש סרטים בחינם!!!

שלום שלום!!!
ראשית, הבלוג שלנו עבר דירה, אז אפשר לעבור לבלוג החדש שלנו בדף הבית: www.meirkids.co.il
דבר שני - גם אם אתם לא מנויים, אתם יכולים להנות מהסרטים החינוכיים שלנו בערוץ מאיר לילדים! מבין כל הסרטים שלנו הפרשנו "תרומה גדולה" של סרטי ילדים לצפייה ישירה בחינם! כנסו: meirkids.co.il/sets/free

17.1.2012

הסיפורים של עוז פרשת וארא


שבת קודש פרשת וארא, הרב עוז קאפח, מרחב עם


"לפי שהגין היאור על משה כשנשלך לתוכו לפיכך לא לקה על ידו לא בדם ולא בצפרדעים..."
(שמות רבה י'; רש"י ז', יט')
"והעם לא נסע – זה הכבוד חלק לה המקום בשביל שעה אחת שנתעכבה למשה כשהושלך ליאור"
(סוטה ט; רש"י במדבר יב' טו')


"שמעת שמשה איים על פרעה?!" – "מה, באמת??? לא, לא שמעתי. מה הוא אמר?" – "הוא הלך לפרעה בבוקר מוקדם, אתה יודע, ליד הנילוס, שם, איפה שפרעה הולך לשירותים..." – "פרעה הולך לשירותים? תמיד אמרו שלא ראו אותו הולך אף פעם לשירותים כי הוא מלאך!" – "מה פתאום. הוא בן אדם כמו כל אחד. וכל בני האדם הולכים לשירותים. תחשוב בהיגיון. הוא פשוט תמיד התחבא שלא יראו אותו, ומשה סוף סוף גילה את זה" – "אז מה היה עם משה?" – "אז משה הפתיע אותו שם בבוקר, כשהוא חשב שאף אחד לא יודע שהוא שם, ואמר לו בדבר ד' שבגלל שהוא לא שומע ולא הסכים לשלוח אותנו, הוא יהפוך את כל המים ביאור לדם!!!" – "וואו"
...
"תגיד, אתה חושב שיהיו עוד מכות למצרים? אחרי שהיה את כל הענין עם המים והדם, חשבתי שפרעה כבר ישתכנע, והוא התעקש. אבל אחרי שבאו עליהם כל הצפרדעים האלה, אני ממש לא מבין מה הוא חושב לעצמו." – "בטח שיהיו עוד. יהיו כמה שמגיע להם, עד שיוציאו אותנו מפה." – "אבל תגיד, שמתי לב שבכלל לא משה עשה את האותות האלה, אלא אהרן. הוא הטה את מטהו על היאור, ואז הכל קרה. מה, נראה לך שאהרן יודע יותר בניסים ממשה?" – "מה פתאום. אין יותר ממשה." – "אז למה הוא לא עשה בעצמו?" – "אבא שלי הסביר לי, שמשה זכר איך כשהוא היה תינוק קטן, אמא שלו שמה אותו בתיבה ביאור, כדי שלא ימצאו אותו, וכך הוא ניצל בזכות היאור" – "תינוק?! מתי זה היה?" – "לפני שמונים שנה" – "אז מה, הוא חשב שהיאור יציל עוד ילדים?" – "לא, הוא פשוט שמח שהיאור הציל אותו, ואיננו רוצה לגרום לו שום רעה" – "שמונים שנה אחרי? נראה לי שאני לא הייתי זוכר בכלל. בקושי אני זוכר מה שיחקנו לפני שנה" – "כן, אז משה כן זוכר מה שהיה לפני שמונים שנה, והוא עדיין מתרגש מזה. הוא כל כך טוב שאינו רוצה לגרום רעה לשום דבר שהוא חש חייב לו"
...
כשנתיים אחרי כן, במחנה ישראל במדבר:
"תגיד, לא היינו אמורים לנסוע כבר? כמה זמן אנחנו מתעכבים פה בחצרות? כבר כמעט שבוע הענן לא זז!" – "זה בגלל שמרים הנביאה חולה בצרעת, וצריכה להשאר מחוץ למחנה" – "מה הקשר? אז כל בני ישראל, יותר משני מליון אנשים, צריכים לחכות בגללה?" – "כן. אבא שלי הסביר לי שכשמרים היתה קטנה ומשה היה ממש תינוק..." – "כן, כן, אני מכיר את הסיפור הזה, שמעתי אותו אלף פעם, אז שמו אותו בתיבה וכל זה. מה הקשר?" – "תקשיב, כששמו אותו בתיבה, מרים לא הסכימה ללכת, ונשארה להשגיח עליו עד שבתיה הצדיקה אספה אותו. אז כולנו חייבים לה טובה שהיא שמרה על משה בשבילנו. עכשיו כל עם ישראל מחכה לכבודה, בזכות שהיא חיכתה למשה כשהיתה קטנה." – "אהה. תגיד, מאיפה אבא שלך יודע את כל הדברים האלה כל פעם?" – "אמרתי לך כבר – זה בגלל שאנחנו משבט יששכר"     
 
 

שאלות:

האם אנו חייבים להכיר טובה לדומם או לצומח?

מה זה משנה מי הכה ביאור, הרי הוא בכל אופן הוכה בסוף?!

מי האנשים שאת/ה חב להם הכי הרבה?

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

אתם מוזמנים להוסיף תגובה !!!